Koop rechtstreeks van de bron

Centrale ligging NL

(H)echt familiebedrijf

Gegarandeerd A-kwaliteit

Altijd met fabrieksgarantie

100% A-Kwaliteit

Uitsluitend A-kwaliteit materialen

Sierbestratingsmarkt aanbiedingen
Buitenkansjes!

Aanbieding OP = OP

U-drain 10-6,5 goten

Maak je tuin af met de U-Drain 10-6,5 goten van Kijlstra. Zorg voor een goede afwatering in de tuin, zodat je wateroverlast voorkomt. Perfect voor tuin en terras. Deze smalle goten zijn verkrijgbaar in 100 en 200 cm lang. Hierbij heb je keuze uit roosters in zwart of zilver. Zo vind je voor elke tuin de perfecte goot, zowel in functionaliteit als in stijl.

✔️ Ook de accessoires hier verkrijgbaar ✔️ Onderdeel van de WaterWijs-lijn van Kijlstra ✔️ Snelle levering door heel Nederland!

van de 4 resultaten

U-drain 10-6,5 goten: smalle afwateringsgoot met voldoende capaciteit

De U-drain 10-6,5 goten hebben een breedte van 6,5 cm en een diepte van 10 cm.
Dit formaat is geschikt wanneer je een subtiele afwatering zoekt die regenwater efficiënt verwerkt.

Door het smalle profiel sluiten de goten strak aan op bestrating. Regenwater wordt via het rooster direct opgenomen en richting de afvoer geleid, waardoor water zich niet ophoopt op het oppervlak. De diepte van 10 cm zorgt ervoor dat het systeem ook bij stevigere regenbuien goed blijft functioneren. Deze uitvoering maakt deel uit van de WaterWijs-lijn van Kijlstra en is bedoeld voor langdurige toepassing rondom woning en tuin.

Toepassing langs terras, pad en gevel

Deze afwateringsgoot komt het best tot zijn recht op plekken waar de beschikbare ruimte beperkt is. Denk aan terrassen direct tegen de woning, tuinpaden en looppaden waar bredere goten te nadrukkelijk aanwezig zouden zijn.

Juist op deze locaties is een betrouwbare waterafvoer belangrijk. Dankzij de combinatie van een smalle en een relatief diepe goot wordt regenwater snel richting de afvoer geleid. Hierdoor blijft bestrating langer droog en neemt de kans op natte zones en gladheid af, vooral langs gevels en overgangen tussen bestrating en borders.

Beschikbare lengtes binnen de U-drain 10-6,5 serie

De U-drain 10-6,5 goten zijn verkrijgbaar in lengtes van 100 cm en 200 cm.
Deze vaste formaten maken het mogelijk om een logisch en strak afwateringssysteem op te bouwen.

Door gebruik te maken van langere goten beperk je het aantal onderbrekingen in het traject. Dat draagt bij aan een gelijkmatige waterafvoer over de volledige lengte. De verschillende lengtes kunnen eenvoudig met elkaar worden gecombineerd, waardoor het systeem geschikt is voor zowel korte als langere toepassingen rondom huis en tuin.

Keuze uit zwart of zilver rooster

Elke goot wordt geleverd met een rooster in zwart of zilver.
Het rooster laat water door en houdt grover vuil grotendeels tegen.

Zwarte roosters sluiten goed aan bij donkere bestrating en laten vuil en vochtsporen minder snel opvallen. Zilveren roosters worden vaak gekozen bij lichtere tuintegels of betonproducten en geven een strakker accent langs bestrating. Ook in donkere bestrating komen zilveren roosters goed tot hun recht. Dan vormt het afwateringssysteem namelijk een mooi contrast. Beide uitvoeringen zijn uitneembaar, waardoor het reinigen van de waterafvoer eenvoudig blijft.

U-drain 10-6,5 accessoires voor een complete waterafvoer

Voor een goed functionerend afwateringssysteem zijn bijpassende accessoires essentieel.
U-drain 10-6,5 accessoires zorgen voor een nette aansluiting en een gecontroleerde afvoer.

Bij Sierbestratingsmarkt zijn onder andere eindstukken, koppelstukken en uitlopen verkrijgbaar. Eindstukken sluiten het goottraject netjes af, terwijl uitlopen worden gebruikt om de goot aan te sluiten op het riool of een andere afvoer. Deze accessoires zijn exact afgestemd op de maatvoering van 6,5 cm breed en 10 cm diep, zodat alles strak aansluit en water uitsluitend via de juiste route wordt afgevoerd.

Afvoer correct aansluiten voor betrouwbare werking

Een correcte aansluiting is bepalend voor een goed werkende waterafvoer.
Door de juiste accessoires te gebruiken, wordt lekkage langs de zijkanten of onderzijde voorkomen.

Dit is vooral belangrijk bij plaatsing langs gevels of bestrating dicht bij de woning. Een goed aangesloten afwateringssysteem beschermt de ondergrond en voorkomt dat water onder de bestrating terechtkomt. Daarnaast verkleint een goede afvoer de kans op gladheid na regen.

Werking van de waterafvoer in de praktijk

Regenwater stroomt vanaf bestrating via het rooster in de goot en wordt direct afgevoerd.
De diepte van 10 cm biedt voldoende ruimte om water snel te verwerken.

Omdat de afwatering lineair werkt, wordt water gelijkmatig over de volledige lengte opgenomen. Dit maakt deze vorm van afwatering effectiever dan losse afvoerpunten, vooral bij terrassen en paden waar water zich anders zou verzamelen.

Wanneer kies je voor U-drain 10-6,5 goten?

De U-drain 10-6,5 goten zijn geschikt wanneer een brede goot ongewenst is, maar een betrouwbare afvoer noodzakelijk blijft.
Voor de meeste terrassen, paden en gevelzones biedt dit formaat voldoende capaciteit.

Bij grotere oppervlakken of situaties waarin water van meerdere richtingen samenkomt, kan een breder afwateringssysteem beter passend zijn. Door vooraf het juiste formaat te kiezen, blijft de waterafvoer efficiënt en afgestemd op het gebruik. Heb je een bredere afvoer nodig? Dan is de U-drain 5-10 de ideale oplossing.

Capaciteit en belasting van dit formaat

Met een breedte van 6,5 cm en een diepte van 10 cm is deze uitvoering bedoeld voor normaal gebruik rondom woning en tuin.
De capaciteit is afgestemd op reguliere neerslag en dagelijkse belasting. Het systeem is geschikt voor voetgangersverkeer en lichte toepassingen, zoals terrassen en tuinpaden. Voor zwaardere belasting of grotere oppervlaktes kan een andere uitvoering beter geschikt zijn.

Vergelijking met bredere afwateringsgoten

In vergelijking met bredere goten nemen U-drain 10-6,5 goten minder ruimte in binnen de bestrating. Dat zorgt voor een rustiger beeld zonder dat de werking wordt aangetast.

Waar bredere systemen vooral zijn gericht op maximale capaciteit, ligt de kracht van dit formaat in gerichte en subtiele afwatering. Vooral bij kleinere tuinen en compacte terrassen is dat een belangrijk voordeel.

Plaatsing en onderhoud

Een correcte plaatsing is essentieel voor een goed functionerende afwatering.
De goot moet stabiel liggen en licht afschot hebben richting de afvoer.

De bovenkant van het rooster hoort net iets lager te liggen dan de omliggende tuintegels, keramische tegels of andere bestrating. Zo stroomt regenwater vanzelf richting de goot. Het onderhoud blijft beperkt tot het periodiek reinigen van het rooster, meestal één tot twee keer per jaar. Door het rooster te verwijderen, is de goot eenvoudig schoon te maken en blijft de waterafvoer vrij.

U-drain 10-6,5 goten bestellen bij Sierbestratingsmarkt

Bij Sierbestratingsmarkt bestel je U-drain 10-6,5 goten eenvoudig online.
Je profiteert van deskundig advies, de beste prijzen en een snelle levering.

De goten sluiten perfect aan op de bijbehorende U-drain 10-6,5 accessoires, waarmee je het afwateringssysteem compleet maakt. Bestel je boven een bepaald bedrag, dan wordt je bestelling gratis bezorgd. Wil je verschillende afwateringssystemen eerst bekijken en vergelijken, dan ben je welkom in het Experience Centre XXL in Heerde. Hier helpen specialisten je graag bij het maken van de juiste keuze.

Nog maar 00:00:00:00